Arveteenus aitab sind seal, kus teised ei saa

Austraaliast põhjas asub pindalalt teine saar maailmas. Räägitakse, et sealsed pärismaalased alustasid ettevõtlusega pea 20 000 aastat tagasi, kui esimesed kaupmehed vahetasid vulkaanilist klaasi teiste kaupade vastu. Nende 20 000 aasta sisse mahub palju: uued kuningriigid ja impeeriumid jõudsid selle aja jooksul sündida, särada ja valge kääbusena hääbuda. Kuigi elu Maal on palju muutunud, siis ettevõtluse sisu on püsinud praktiliselt samasugusena. Üks inimene pakub kaupa või teenust, teine annab selle eest midagi vastu, mis esimest rahuldab. 

Muidugi on vahepeal äri tegemise mastaapides ja ka platvormides toimunud suured muutused – näiteks tööstusrevolutsioon muutis terveid riike ja ühiskondi. Võib väita, et samamoodi muudab käimasolev digitaalne revolutsioon ja infoajastu elu meie ümber. Tööstusrevolutsiooni käigus vahetati inimtööjõud vabrikutes masinate vastu ning see tõi kaasa arengu. Praegu näeme samasugust trendi – targad masinad ja tehnoloogiad asendavad inimesi. Veebipoodide juturobotid vastavad hädas külastajate küsimustele, poes saab kauba eest ise tasuda ning pole kaugel aeg, kui pakirobotid veavad kaupa inimeste koju mitte ainult Tallinna kesklinnas, vaid kõikides Eesti linnades. 

Kõik see võib tunduda esmapilgul hirmutav, sest masinad võtavad ju inimestelt töö. Meie aga nii ei arva. Tehnoloogia areng võib ühest küljest ähvardada meie töökohti, kuid teisalt annab see võimalus tegeleda asjadega, mis päriselt korda lähevad. Statistika näitab, et seni on inimesed oma oskustega raha teenimiseks loonud endale äriühinguid.

Alles hiljuti ilmus Ärilehes artikkel sellest, et septembris loodi Eestis 2758 uut äriühingut. Statistikaamet kirjutas suve lõpus sellest, kuidas 30 aastaga on Eestis ettevõtte loomine muutunud väga lihtsaks ning võrreldes 1995. aastaga on praegu Eestis enam kui neli korda rohkem firmasid. 

Selge see, et ettevõtte kaudu oma asja ajamine ei garanteeri edukust. Need, kes ettevõtlusega tegelevad, teavad, et sellega kaasnevad ohud ja võimalus põruda: turusituatsioon võib järsult muutuda, Inflatsiooni kasv võib süüa ära raha väärtust ning tõsta kaupade hindu, rääkimata tööjõu ja kinnisvaraga seotud ohtudest. Võib-olla on järgnev liiga karm  metafoor, aga ettevõtjatel on peaaegu alati “pea pakul. Ettevõtte loomisega kaasnevaid ohte hinnates on täiesti arusaadav, et igaüks ei taha ega saa neid riske võtta.

Ettevõtlusega seotud riskide hajutamiseks on meie äri- ja töömaastikult puudu olnud töölise ja ettevõtja vahepealne ehk kergettevõtluse vorm. Eraisik töö eest arvet väljastada ei või, aga ettevõtte jaoks on üksikute eraisikutega töövõtulepingute vormistamine liialt tülikas või aeganõudev. Sestap tasustatakse tihti tööampsude eest sularahas ehk mustalt. See tähendab, et firma ei saa kuluarvet, töötasult ei maksta makse ja töö tegijal pole sotsiaalset garantiid nagu ravikindlustus. Vabakutselised ja tööampsajad on ammu küsinud võimaluse järele pakkuda üksikisikuna era- või riigisektori ettevõttele enda oskusi ja/või teadmisi  ka ilma enda ettevõtet loomata.

Siin tuleb appi Arveteenus.ee, mis võimaldab inimestel esitada ettevõtetele või riigile ametlikke arveid ja saada tehtud töö eest tasu ilma ise ettevõtet omamata. Meie kaudu asju ajades ei ole sul vaja tegeleda ettevõtte igapäevase juhtimisega seotud toimingutega nagu raamatupidamine või maksudeklaratsioonide esitamine. Arveteenuse registreeritud kasutajana esitad oma tehtud töö eest ise arve. 

Nii saad keskenduda sellele, mida tegelikult teha tahad ning hästi oskad. Meie kogenud meeskond hoolitseb kogu bürokraatia eest, muu hulgas maksame laekunud tasust sinu eest tööjõumaksud!

Meie keskkonda kasutavad näiteks vabakutselised, kes saadavad oma klientidele Arveteenus.ee kaudu arveid regulaarselt, aga ka inimesed, kes pakuvad oma oskusi mõnele ettevõttele paar korda aastas. 

Uuri lähemalt veebilehelt Arveteenus.ee ning pane oma oskused raha teenima ausalt ja ilma üleliigse paberimajanduseta! Kasutajaks registreerumine ja täiendava info küsimine ei maksa midagi.

Värsked uudised Sinu postkastis!

Hoiame Sind Arveteenus.ee oluliste uudistega alati kursis.

Teised meist

Minu lemmik osa teie teenusest on kalkulaator, see on mugav ja ka õpetlik tööriist selle osas, kuhu lähevad maksud. Algaja ei pruugi üldse täpselt aru saada, kuhu ja miks osa tema teenitud rahast läheb. Töötasu saabub ka kiirelt, mis on väga meeldiv.
Helen Rectangles Helen  
Kasutasin Arveteenuse lehte eksperdi konsultatsiooni arveldamiseks ja kõik sujus ladusalt. Arve tuli meili peale, maksin selle ära ja firma ei pidanud rohkem töö tegijaga seoses ühtegi dokumenti tegema. Lisaväärtust pakkuv teenus.
Hannes Rectangles Hannes Hannobalt OÜ (torutööd)
Väga huvitav teenus mille kasutamine alguses tundus ebaloomulik, et eraisikuna saan oma teenuse eest arve teha ettevõttele. Telliti puhastusteenuseid mida tegin peale oma põhitööd. Töö Tellija ise soovitas meil kasutada arveteenust, et tema saaks kuludokumendi firmale ning suunas kasutama arveteenust. Arve koostamine oli lihtne aga kalkulaatorisse õige hinna sisestamine vajas natuke aega. Raha kanti minu kontole järgmisel päeval. Kindlasti kasutan teenust veel.
Andres Kuusk Rectangles Andres Kuusk andres.kuuk@gmail.com
Arveteenust kasutasin, et proovida teenuse kiirust ja kvaliteeti. Teostasin eraisikuna sadulsepa töid ettevõttele, kes soovis kuluarvet. Raha liikus väga kiiresti, kuna tellija kellele teenust osutasin tasus samal päeval arve Arveteenus.ee kontole. Teenuse teeb läbipaistvaks selge ülevaade, kuhu ja kellele mis tasud makstakse. Ideaalne teenus lisatööde tegemiseks või põhitöö tegemiseks, kus arveldamine selge. Meie töötajad soovivad tihti teha ületunde ja teenida palga lisa. Smartservice OÜ siseselt kaalume kasutada tükitööde eest arveldamist ja ületundide maksmisel antud lahendust.
Martin Kaadu Rectangles Martin Kaadu martin@smartservice.ee
Minu jaoks on Arveteenus hetkel ideaalne lahendus, kuna ettevõtet ei ole mul mõtet teha praeguste väikeste käivete tõttu. Arveteenus.ee säästab tohutult minu aega, kuna ei pea ise midagi deklareerima, kuid samas süda on rahul, sest Arveteenuse meeskond teeb seda ise minu eest. Lisaks laekub töötasu alati kiirelt ja mugavalt. Olen sellega väga rahul," Isabel Agnes Lukk, IAL Studio asutaja
Isabel Agnes Lukk, IAL Studio asutaja Rectangles Isabel Agnes Lukk, IAL Studio asutaja isabel@ialstudio.com

Esita arve

Meie kaudu saad esitada tellijale päris arve. Aus töö väärib ausat tasu - pole tähtis, kas oled vabakutseline, kergettevõtja või tööampsaja.

Esita arve

Tööandjale

Arveteenus.ee pakub lihtsat lahendust tööampsu tegijale töötasu maksmiseks. Kui töövõtja esitab Arveteenus.ee kaudu arve, tasub teie ettevõte töö eest ühe maksega.

Loe lähemalt