Eesti ettevõte asus lahendama ajutise töötamisega kaasnevat probleemi

Möödunud aastal töötas Eestis ligi 100 000 inimest osalise koormusega. Selleks, et lihtsustada vabakutselisena või ajutist töötamist ja töötajate palkamist, tulid eestlased välja Arveteenuse-nimelise lahendusega, mille eesmärk on vahendada seaduslikult ajutise töö tasu ja lihtsustada paberimajandust. 

Arveteenus on oma olemuselt lihtne. Tööandja ja töövõtja lepivad omavahel kokku tehtavas töös, hinnas ja maksetingimustes. Kui töö on tehtud, esitab töötegija Arveteenuse veebikeskkonna kaudu arve, millelt arvestatakse automaatselt maha riiklikud maksud. Need jõuavad teenusepakkuja kaudu riigini.

Arveteenuse tegevjuht Olavi Aasmann selgitas, et töötajate palkamine näiteks hooajatööde jaoks või ajutiselt suurenenud töömahu katmiseks toob ettevõttele kaasa mitmesugust ettevõttesisest bürokraatiat. 

“Ettevõtja peab hoolitsema vajalike teavituste ning tulumaksu, sotsiaalmaksu ja töötuskindlustusmakse arvestamise ja tasumise eest,“ lausus Aasmann. „Ka andekas vabakutseline töötaja peab täna olema usin raamatupidaja, kuigi see ei seostu tõenäoliselt tema põhitegevusega. Soovime seda olukorda lihtsamaks muuta ja toetada vabakutselist ettevõtlust ehk teisisõnu kergettevõtlust.“

Aasmanni sõnul on Eestis palju inimesi, kes juba töötavad vabakutselisena või saaksid oma põhitöö kõrvalt pakkuda oma oskusi ka mõnele teisele ettevõttele. “Meie pakume lahendust, mis teeb nende ja ettevõtete omavahelise arveldamise väga lihtsaks – töö tegija ei pea ise hakkama ettevõtjaks ega sukelduma paberimajandusse, et firmale arve esitada. Samamoodi ei pea töö tellinud ettevõte inimest palgale võtma. Lühidalt võimaldame seda, et ettevõte maksab riigi ees kõik maksud ning töö tegija saab ametlikult kätte väljateenitud summa,“ kirjeldas Aasmann.

Aasmann nentis, et maksude maksmata jätmine on selgelt kahjulik riigile, kuid tegelikult ka töötajale endale, kes võib seetõttu ilma jääda nii ravi- kui ka pensionikindlustusest. Veel enam, ümbrikupalga teadlikul vastuvõtmisel vastutab töötaja selle eest sama palju kui tööandja. Arveteenuse kaudu on aga võimalik inimestel saada ravi- kui ka pensionikindlustus, sest nende teenistuselt makstakse sotsiaalmaksu. Ravikindlustuse jaoks on riik kehtestanud kuus miinimumsumma, mida tuleb töötajal kindlustuse saamiseks silmas pidada.

Teenusega liitumine ja arvete väljasaatmine on tasuta, olenemata esitatud arvete mahust. Jooksvaid kulusid ei ole, maksta tuleb vaid ühekordset teenustasu teenitud töötasu laekumise pealt. Arveteenus on kooskõlastatud Maksu- ja Tolliametiga.


Värsked uudised Sinu postkastis!

Hoiame Sind Arveteenus.ee oluliste uudistega alati kursis.

Teised meist

Minu lemmik osa teie teenusest on kalkulaator, see on mugav ja ka õpetlik tööriist selle osas, kuhu lähevad maksud. Algaja ei pruugi üldse täpselt aru saada, kuhu ja miks osa tema teenitud rahast läheb. Töötasu saabub ka kiirelt, mis on väga meeldiv.
Helen Rectangles Helen  
Kasutasin Arveteenuse lehte eksperdi konsultatsiooni arveldamiseks ja kõik sujus ladusalt. Arve tuli meili peale, maksin selle ära ja firma ei pidanud rohkem töö tegijaga seoses ühtegi dokumenti tegema. Lisaväärtust pakkuv teenus.
Hannes Rectangles Hannes Hannobalt OÜ (torutööd)
Väga huvitav teenus mille kasutamine alguses tundus ebaloomulik, et eraisikuna saan oma teenuse eest arve teha ettevõttele. Telliti puhastusteenuseid mida tegin peale oma põhitööd. Töö Tellija ise soovitas meil kasutada arveteenust, et tema saaks kuludokumendi firmale ning suunas kasutama arveteenust. Arve koostamine oli lihtne aga kalkulaatorisse õige hinna sisestamine vajas natuke aega. Raha kanti minu kontole järgmisel päeval. Kindlasti kasutan teenust veel.
Andres Kuusk Rectangles Andres Kuusk andres.kuuk@gmail.com
Arveteenust kasutasin, et proovida teenuse kiirust ja kvaliteeti. Teostasin eraisikuna sadulsepa töid ettevõttele, kes soovis kuluarvet. Raha liikus väga kiiresti, kuna tellija kellele teenust osutasin tasus samal päeval arve Arveteenus.ee kontole. Teenuse teeb läbipaistvaks selge ülevaade, kuhu ja kellele mis tasud makstakse. Ideaalne teenus lisatööde tegemiseks või põhitöö tegemiseks, kus arveldamine selge. Meie töötajad soovivad tihti teha ületunde ja teenida palga lisa. Smartservice OÜ siseselt kaalume kasutada tükitööde eest arveldamist ja ületundide maksmisel antud lahendust.
Martin Kaadu Rectangles Martin Kaadu martin@smartservice.ee
Minu jaoks on Arveteenus hetkel ideaalne lahendus, kuna ettevõtet ei ole mul mõtet teha praeguste väikeste käivete tõttu. Arveteenus.ee säästab tohutult minu aega, kuna ei pea ise midagi deklareerima, kuid samas süda on rahul, sest Arveteenuse meeskond teeb seda ise minu eest. Lisaks laekub töötasu alati kiirelt ja mugavalt. Olen sellega väga rahul," Isabel Agnes Lukk, IAL Studio asutaja
Isabel Agnes Lukk, IAL Studio asutaja Rectangles Isabel Agnes Lukk, IAL Studio asutaja isabel@ialstudio.com

Esita arve

Meie kaudu saad esitada tellijale päris arve. Aus töö väärib ausat tasu - pole tähtis, kas oled vabakutseline, kergettevõtja või tööampsaja.

Esita arve

Tööandjale

Arveteenus.ee pakub lihtsat lahendust tööampsu tegijale töötasu maksmiseks. Kui töövõtja esitab Arveteenus.ee kaudu arve, tasub teie ettevõte töö eest ühe maksega.

Loe lähemalt