Töö tegemiseks ja arvete esitamiseks ei pea tingimata hakkama ettevõtjaks: kasuta Arveteenust!

Eestis on palju ettevõtlikke inimesi, kel on soov oma teadmisi või teenuseid pakkuda vabakutselise ettevõtjana ehk kergettevõtluse vormis, põhitegevusena või põhitöö kõrvalt. Põhjamaades on selline ettevõtlusvorm hästi tuntud.

Kergettevõtja on eraisik, kes teeb kokkulepete alusel töid ettevõtetele ja arveldab töö eest arve alusel. “Arveteenuse veebipõhine teenus on suunatud eraisikutele, kel on vaja koostada firmale ametlik arve,” selgitab Arveteenus.ee üks asutajaid Lauri Aasmann.

Kergettevõtja ei soovi asutada endale äriühingut ega tegeleda sellega kaasneva raamatupidamisega, vaid soovib hästi teha oma põhitööd. Eraisikul ei ole aga võimalik töid tellinud firmadele kuluarvet esitada. Arvete esitamisel tulebki appi Arveteenuse veebikeskkond ehk puuduv lüli, mille kaudu arveldada.

Arveteenuse põhiväärtus on raamatupidamisteenus ehk töö tellinud ettevõttele ametliku arve koostamine ja saatmine. Arve saadetakse välja Arveteenus OÜ nimelt, platvorm teeb kergettevõtja eest raamatupidamise ja tööjõumaksude arvestuse ning tasub need Maksuametile.

Ettevõtja poolt vaadates on Arveteenuse põhiväärtuseks töötaja lihtne tööle vormistamine ning lihtne töösuhte lõpetamine.

Tegija saab raha, ettevõte teenuse ja riik maksud

Arvete esitaja saab ülevaate enda koostatud arvetest ja tasutud maksudest. Kehtestatud miinimummääras sotsiaalmaksu tasumisel hakkab automaatselt kehtima ka ravi- ja pensionikindlustus.

“Kõik on rõõmsad: töö tegija saab oma raha, ettevõte teenuse ja riik maksud,” ütleb Aasmann.

See, kellele, kuidas ja mis hinna eest oma teenust pakkuda, jääb kergettevõtja enda otsustada. Ka töö kvaliteedi eest vastutab töö tegija ise: nii töö kui ka tasumise lepivad kokku tellija ja töötegija omavahel.

Arveteenuse kaudu on võimalik saata ka  e-arveid. “Paljud kliendid kasutavad seda võimalust arveldamiseks riigiasutustega, sest juba mõnda aega aktsepteerib enamik riigiasutusi kuluarveid ainult e-arve vormis,” ütleb Aasmann.

Arveteenus sobib veebidisaineritele, koolitajatele, ehitajatele, eratreeneritele ja muidugi paljudele teistele.


Värsked uudised Sinu postkastis!

Hoiame Sind Arveteenus.ee oluliste uudistega alati kursis.

Teised meist

Minu lemmik osa teie teenusest on kalkulaator, see on mugav ja ka õpetlik tööriist selle osas, kuhu lähevad maksud. Algaja ei pruugi üldse täpselt aru saada, kuhu ja miks osa tema teenitud rahast läheb. Töötasu saabub ka kiirelt, mis on väga meeldiv.
Helen Rectangles Helen  
Kasutasin Arveteenuse lehte eksperdi konsultatsiooni arveldamiseks ja kõik sujus ladusalt. Arve tuli meili peale, maksin selle ära ja firma ei pidanud rohkem töö tegijaga seoses ühtegi dokumenti tegema. Lisaväärtust pakkuv teenus.
Hannes Rectangles Hannes Hannobalt OÜ (torutööd)
Väga huvitav teenus mille kasutamine alguses tundus ebaloomulik, et eraisikuna saan oma teenuse eest arve teha ettevõttele. Telliti puhastusteenuseid mida tegin peale oma põhitööd. Töö Tellija ise soovitas meil kasutada arveteenust, et tema saaks kuludokumendi firmale ning suunas kasutama arveteenust. Arve koostamine oli lihtne aga kalkulaatorisse õige hinna sisestamine vajas natuke aega. Raha kanti minu kontole järgmisel päeval. Kindlasti kasutan teenust veel.
Andres Kuusk Rectangles Andres Kuusk andres.kuuk@gmail.com
Arveteenust kasutasin, et proovida teenuse kiirust ja kvaliteeti. Teostasin eraisikuna sadulsepa töid ettevõttele, kes soovis kuluarvet. Raha liikus väga kiiresti, kuna tellija kellele teenust osutasin tasus samal päeval arve Arveteenus.ee kontole. Teenuse teeb läbipaistvaks selge ülevaade, kuhu ja kellele mis tasud makstakse. Ideaalne teenus lisatööde tegemiseks või põhitöö tegemiseks, kus arveldamine selge. Meie töötajad soovivad tihti teha ületunde ja teenida palga lisa. Smartservice OÜ siseselt kaalume kasutada tükitööde eest arveldamist ja ületundide maksmisel antud lahendust.
Martin Kaadu Rectangles Martin Kaadu martin@smartservice.ee
Minu jaoks on Arveteenus hetkel ideaalne lahendus, kuna ettevõtet ei ole mul mõtet teha praeguste väikeste käivete tõttu. Arveteenus.ee säästab tohutult minu aega, kuna ei pea ise midagi deklareerima, kuid samas süda on rahul, sest Arveteenuse meeskond teeb seda ise minu eest. Lisaks laekub töötasu alati kiirelt ja mugavalt. Olen sellega väga rahul," Isabel Agnes Lukk, IAL Studio asutaja
Isabel Agnes Lukk, IAL Studio asutaja Rectangles Isabel Agnes Lukk, IAL Studio asutaja isabel@ialstudio.com

Esita arve

Meie kaudu saad esitada tellijale päris arve. Aus töö väärib ausat tasu - pole tähtis, kas oled vabakutseline, kergettevõtja või tööampsaja.

Esita arve

Tööandjale

Arveteenus.ee pakub lihtsat lahendust tööampsu tegijale töötasu maksmiseks. Kui töövõtja esitab Arveteenus.ee kaudu arve, tasub teie ettevõte töö eest ühe maksega.

Loe lähemalt